גמילה מסמים קלים: זו הסיבה שלא כולם מצליחים לבד

גמילה מסמים קלים עשויה להיות תהליך לא פשוט. התפיסה שסמים קלים אינם ממכרים היא טעות נפוצה, ותהליך הגמילה עשוי לגרום לתסמינים שונים. כך תעשו זאת נכון
תוכן עניינים

סדנת גמילה מקנאביס

שתחזיר לך את השליטה בחיים

הסדנה הייחודית של קובי צ'אוסקי העניקה ליותר מ-300 משתתפים כלים מעשיים לחיים בשליטה על הסם

עבור רבים, גמילה מסמים קלים נשמע כמו משהו קל שכל אחד יכול לעשות לבד, מתי שהוא רוצה. הרי כל הזמן אומרים לנו שסמים קלים כמו מריחואנה אינם גורמים להתמכרות, ואפשר להפסיק את השימוש בהם בכל רגע שרוצים.

האמת יותר מורכבת מזה. נכון שסמים קלים אינם ממכרים באותה רמה של סמים קשים כמו הרואין, אבל הם עדיין עשויים לגרום לתלות ולהתמכרות.

למעשה, מחקרים שונים שנעשו ברחבי העולם ובחנו את השימוש בסמים קלים – כמו קנאביס, לדוגמא – גילו כי אחד מכל עשרה צרכני מריחואנה מפתחים תלות בסם.

בנוסף, המחקרים האלה מגלים כי חמישים אחוזים מהמשתמשים שפיתחו תלות בקנאביס, צפויים להתמודד עם תסמיני גמילה שונים.

התסמינים האלה, שזכו לשם "סינדרום גמילה מקנאביס", מופיעים ברמות שונות ובדרגות שונות בקרב המשתמשים שמנסים להיגמל מקנאביס.

תסמיני גמילה מסמים קלים

סינדרום גמילה מקנאביס משפיע על משתמשים שונים בדרכים שונות, ולא כל אחד יחווה את אותם תסמינים. למרות שמדובר בעניין אישי ואינדיבידואלי מאוד, ניתן לומר כי עוצמת התסמינים משתנה בהתאם לתקופה שבה נעשה שימוש במריחואנה ובתדירות השימוש.

ככל שעישון המריחואנה נעשה לאורך תקופה ארוכה יותר, ותדירות הצריכה הייתה עוצמתית יותר – כך עולה הסיכוי להתמודד עם תסמיני גמילה.

בין התסמינים השונים, צרכני קנאביס רבים בתהליכי גמילה מדווחים על כאבי ראש, בחילות, הקאות, הזעה מוגברת, כאבים שונים בגוף. חלקם אף מדווחים על הזיות קלות.

בנוסף, יש כאלה שחווים ערפול, ויש כאלה שדווקא חווים עוררות יתר. חלק מהנגמלים מדווח על ירידה בקצב הלב והנשימה ועל לחץ דם נמוך.

איך להתמודד עם תסמיני הגמילה?

לצערנו, צרכני קנאביס רבים שמעוניינים להפסיק את ההרגל הזה, מתקשים להתמודד עם תסמיני הגמילה – וחוזרים לצרוך קנאביס.

חלקם עושים זאת כי הם מרגישים צורך להקל על עצמם, ומאמינים ש"רק שאכטה אחת לא תחזיר אותי לעשן". אחרים מאבדים את הביטחון העצמי ביכולת שלהם להתמודד עם התסמינים הקשים, ופשוט חוזרים לסורם.

חוסר ההצלחה בגמילה מסמים קלים מביא עמו פעמים רבות תחושה עמוקה של כישלון. התחושה הזאת עלולה להוביל לצריכת מוגברת של מריחואנה מתוך ניסיון להדחיק את התחושה הקשה.

דבר ראשון, אם הגיע השלב שבו אמרת לעצמך שהגיע הזמן להתחיל גמילה מסמים קלים, כדאי לזכור שהתהליך הזה לא תמיד פשוט, והוא עלול להיות מלווה ברגעים קשים.

יחד עם זאת, אסור לך לשכוח שתסמיני הגמילה האלה הם זמניים. ברוב המקרים, הם ייעלמו מעצמם בתוך שבוע ימים.

יש כמה צעדים שכדאי לבצע בעת ההחלטה על גמילה מסמים קלים. הצעדים האלה יוכלו לסייע לך לעבור את התקופה הזאת ואת הקשיים שעלולים להתעורר במהלכה.

דבר ראשון, מומלץ להתרחק מגורמים שעלולים לדרדר אותך לצריכת סמים. אם יש קבוצת חברים שתמיד צורכים קנאביס כשהם נפגשים – כדאי להימנע ממפגש איתם בתקופה הזאת.

בנוסף, כדאי גם לספר לסביבה התומכת שהחלטת להפסיק או לצמצם את צריכת הסמים. ייתכן מאוד שברגע שהחברים ידעו את זה, הם כבר יבינו את המצב שלך, וידעו להתחשב בך.

במקביל לצעדים האלה, מומלץ להיעזר באנשים שסביבך כדי לעבור את הימים הקרובים. כדאי למצוא אנשים תומכים – חברים או בני משפחה – שידעו להסיח את דעתך בזמן שתסמיני הגמילה עולים.

לפעמים, מספיק להסתובב עם חבר טוב בקניון או סתם ברחוב בזמן שהתסמינים עולים כדי לא להיות מרוכזים בהם.

עזרה בגמילה מסמים קלים

כמו שכבר ציינו מקודם, תסמיני הגמילה משפיעים בצורה שונה על כל אחד ואחת. יש צרכני קנאביס שיוכלו להפסיק את השימוש בסם בקלות, ויש כאלה שיתמודדו עם תסמיני גמילה לא פשוטים, שיקשו עליהם לעשות זאת.

חשוב לזכור שיש גם צרכני קנאביס שלא מוצאים את הסביבה המתאימה לגמילה, ולא מצליחים להתנתק מהסביבה שלהם שצורכת סמים קלים.

למרות כל אלה, אנחנו מאמינים ויודעים שכל אחד ואחת יכולים להצליח בגמילה מסמים קלים. לא לכולם זה פשוט, אבל לכולם יש את הכוח הפנימי לעשות זאת.

כדי למצוא את הכוח הפנימי הזה, צריך לפעמים להיעזר באנשי מקצוע עם ניסיון בתמיכה ובעזרה לצרכני קנאביס בדיוק כמוך.

אנחנו מעניקים את הסביבה התומכת וכלים נוספים לסיוע בגמילה מסמים קלים. מומחי הגמילה שלנו נהנים מניסיון רב ומידע מקצועי רחב, והם חולקים את כל אלה עם כל אחד ואחת שזקוקים לעזרתנו.

אנחנו כאן בשבילך, כדי להקל עלייך את התהליך החשוב הזה, ולעזור לך לשנות את ההרגלים ולקבל את השגרה החדשה, בלי הסמים, שכל-כך רצית.

יש לך את הכוח והיכולת להפסיק עם הקנאביס והסמים הקלים, אנחנו כאן בשביל לעזור לך למצוא את הכוחות האלה, ולהקל על התהליך.

כל שנותר לך הוא למלא את הפרטים בטופס יצירת הקשר, ומומחי הגמילה שלנו יצרו איתך קשר בהקדם.

סדנת גמילה מקנאביס

שתחזיר לך את השליטה בחיים

הסדנה הייחודית של קובי צ'אוסקי העניקה ליותר מ-300 משתתפים כלים מעשיים לחיים בשליטה על הסם

על המחבר

קובי צ'אוסקי

קובי צ'אוסקי

פסיכותרפיסט ומטפל NLP שמתמחה בגמילה מקנאביס

מאמרים נוספים

כדאי לדעת

סדנת גמילה מקנאביס

שתחזיר לך את השליטה בחיים

הסדנה הייחודית של קובי צ'אוסקי העניקה ליותר מ-300 משתתפים כלים מעשיים לחיים בשליטה על הסם

מאמרים שיעניינו אותך

גמילה מקנאביס בחינם

גמילה מקנאביס בחינם: האם יש דבר כזה?

אם חיפשת גמילה מקנאביס בחינם, כנראה שגילית שרוב המקומות מציעים טיפולים יקרים מאוד. סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי מעניקה הזדמנות להיגמל – בלי להוציא הון עתק