עישון קנאביס יומיומי: 5 סיבות שיגרמו לכם לחשב מסלול מחדש

הרבה ישראלים צורכים מריחואנה, וחלקם נהנים מעישון קנאביס יומיומי. אבל רק מעטים מהם מכירים את השלכות והסכנות הטמונות בזה. מעשנים כל יום? המאמר הזה בשבילכם
תוכן עניינים
צרו קשר עם המומחים לגמילה מקנאביס

שליחת הפרטים מהווה הסכמה לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות

ישראלים רבים נהנים מעישון קנאביס יומיומי. עם זאת, רבים מהם לא מכירים את ההשפעות, הסיכונים והבעיות השונות שעלולות לצוץ בשל שימוש ממושך ורצוף במריחואנה. 

למרות שקנאביס זוכה ליחסי ציבור מעולים בשנים האחרונות, ומדינות רבות בעולם המערבי מתירות שימוש במריחואנה לצרכים רפואיים ואפילו לפנאי ולהנאה, הוא אינו חף מסכנות ומהשפעות שליליות. 

משתמשים רבים בקנאביס משוכנעים שמדובר בחומר ללא סכנות והשפעות רעות על הגוף בגלל שמדובר בצמח טבעי. 

למעשה, לקנאביס עלולות להיות השפעות שליליות על המשתמשים השונים, בייחוד כאשר מדובר בעישון קנאביס יומיומי, או בצריכת קנאביס גם בשיטות אחרות, כגון אידוי. 

ישנם משתמשי קנאביס רבים שאינם מודעים לכך, אבל למרות שלא מדובר ב"סמים קשים", קנאביס עלול לגרום להתמכרות. למעשה, קרוב לאחד מכל 10 צרכני קנאביס יפתחו תלות בסם. ככל שהשימוש ממושך ו"כבד" יותר, כך גובר הסיכוי להתמכר למריחואנה. 

אם אתם חושבים שהתמכרות לקנאביס אינה בעיה גדולה מכיוון שיהיה לכם קל להיגמל ממנה, כדאי לכם לחשוב שוב. 

כמחצית מהמשתמשים בקנאביס שמנסים להיגמל מההרגל הזה, נתקלים בתסמיני גמילה, שמקשים עליהם להפסיק לצרוך מריחואנה, או אפילו להפחית את השימוש. 

תסמיני גמילה מקנאביס

"סינדרום גמילה מקנאביס" הוא השם שקיבלו תסמיני הגמילה בספרות הרפואית. הסינדרום הזה כולל כמה ומכמה תופעות לוואי של הפסקת שימוש במריחואנה. חלק מהתסמינים האלה נפוצים יותר וחלקם נפוצים פחות. 

נגמלים רבים מקנאביס מתקשים לעשות זאת בשל התסמינים האלה, שעבור חלקם הם עשויים להיות אפילו קשים מאוד. 

רשימת תופעות הלוואי של גמילה ממריחואנה כוללת בין השאר תופעות שמשפיעות על השינה: נדודי שינה, קשיים להירדם, חלומות ברורים מאוד וסיוטי לילה, חלומות רגשיים מאוד והזעה מוגברת במהלך השינה. 

עם זאת, תסמיני הגמילה אינם כוללים רק הפרעות שינה, אלא תופעות שמשפיעות גם על היום יום: כאבי ראש, פגיעה בתיאבון, חרדות, עצבים, כעסים וכמובן – רצון עז להמשיך ולצרוך מריחואנה. 

כאשר מדובר בהפסקה של עישון קנאביס יומיומי – הסבירות להתקל בתסמינים האלה גוברת, והם גם צפויים להיות קשים יותר מאשר שימוש ספורדי פה ושם, או "שימוש חברתי" בקנאביס. 

ישנם תסמינים נוספים לגמילה מקנאביס. הם פחות נפוצים בקרב נגמלים, אך אין ספק כי כאשר מדובר בהפסקה של עישון קנאביס יומיומי – הסיכוי להתמודד עם התסמינים האלה מזנק. בין התסמינים האלה ניתן למנות רעידות, הזעה מוגברת (גם במהלך היום ולא רק במהלך הלילה), צמרמורות, כאבי בטן ודיכאון.

חשוב לזכור שלצריכת קנאביס עלולות להיות השלכות שליליות על החיים שלנו, ולא רק במידה וננסה להיגמל מההרגל הזה, או אפילו רק להפחית אותוח

תופעות לוואי של עישון קנאביס יומיומי

כפי שכבר כתבנו בפתיחת המאמר הזה, צרכני קנאביס רבים משוכנעים שאין לסם הזה חסרונות ממשיים, בשל העובדה שמדובר בחומר צמחי וטבעי, ובשל העובדה כי הסם הזה ליחסי ציבור מצויינים בשנים האחרונות. 

תופעות הלוואי האלה עלולות להתרחש גם בשימוש חד-פעמי, אך כאשר מדובר בעישון קנאביס יומיומי – הסיכוי להתרחשות התסמינים האלה עולה פי כמה וכמה. 

אחת הסכנות בשימוש בקנאביס כל יום היא הנזק לריאות. צרכני קנאביס רבים מעשנים מריחואנה, ובדרך כלל עושים זאת יחד עם טבק. לעישון יש השפעה על מערכת הנשימה. 

דמיינו שאתם עומדים ליד מדורה והעשן מגיע אליכם. לא נעים, נכון? אותו דבר קורה כאשר אתם מעשנים. אמנם זו לא מדורה או שריפה גדולה, אך היא ממוקדת ישר לריאות שלכם. 

אנחנו לא רואים צורך להרחיב פה על השפעות הטבק, מכיוון שכולם כבר מכירים את הסכנות בעישון. יחד עם זאת, כדאי לדעת שישנם לא מעט צרכני קנאביס שהגיעו למצב של עישון קנאביס יומיומי פשוט בגלל שהם מכורים לטבק. 

מצד אחד, הם מרגישים שהם לא באמת מעשנים סיגריות כי "זו רק שאכטה", אבל מצד שני, הם מעשנים הרבה יותר קנאביס בגלל שהגוף שלהם רוצה את הטבק. 

בנוסף, עישון קנאביס יומיומי צפוי לפגוע בריכוז ובעירנות. תופעת הלוואי הזאת קריטית למי שעוסק במכשירים מסוכנים או בנהיגה. 

עישון קנאביס יומיומי -  מבט מלמעלה על אישה מגלגלת ג'וינט
עישון קנאביס יומיומי מגביר את הסיכון לתופעות לוואי

ישנם צרכני קנאביס רבים שמרגישים שהמוח שלהם אינו חד כפי שהיה בעבר. לפעמים קשה להסביר את זה במילים, אבל הם מרגישים איטיות וחוסר חדות. קשה יותר לנהל תהליכים מורכבים בעבודה, הרבה יותר דברים נופלים בין הכיסאות ולפעמים זה מגיע למצב שבו מילים "נעלמות" ויש קושי מסוים להתבטא. 

בסופו של דבר, בין החומרים הפעילים שקיימים בקנאביס, יש גם חומרים שמשפיעים על האזורים במוח שאחראים על למידה, קשב וזיכרון. עישון קנאביס יומיומי ישפיע הרבה יותר על החלקים האלה. 

מעבר לסכנות של הקנאביס עצמו, חשוב לזכור שכיום, כאשר מריחואנה אינה חוקית לשימוש פנאי, ישנם הרבה משתמשים שרוכשים גראס דרך סוחרים בשוק השחור ובפלטפורמות שונות כגון "טלגראס". 

במקרים כאלה ישנה בעיה נוספת שתהליך הגידול וההפצה אינו מפוקח, וישנם הרבה מגדלים וסוחרים שמוסיפים לקנאביס חומרים כימיים כדי להגדיל את ההשפעה של הסם. 

מכיוון שלא תמיד ידוע באילו חומרים מדובר, ההשפעה על הבריאות עלולה להיות חמורה הרבה יותר, בייחוד כאשר מדובר בצריכה יומיומית של הסם. 

במידה ואתם רוצים להפסיק עם ההרגל הזה של עישון קנאביס יומיומי, אבל לא מצליחים לעשות את זה לבד, חשוב לנו שתדעו שאתם לא לבד. 

אלפי ישראלים מתמודדים עם התמכרות לקנאביס, ועם תסמיני גמילה לא פשוטים, שמקשים עליהם להפסיק עם המריחואנה בכוחות עצמם.

אנחנו יודעים שעם קצת עזרה, גם את ואתה יכולים להחזיר לעצמכם את השליטה בחיים, ולשנות הרגלים. 

מלאו את הפרטים בטופס, ומומחי הגמילה שלנו יצרו אתכם קשר. ביחד נוכל לצאת מהמעגל הזה.

צרו קשר עם המומחים לגמילה מקנאביס

שליחת הפרטים מהווה הסכמה לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות

מאמרים שיעניינו אותך