התמכרות לגראס: האם יש דבר כזה, ואיך נגמלים מקנאביס?

כ-1.5 מיליון ישראלים מעשנים גראס, וכעשרה אחוזים מהם מפתחים תסמינים של התמכרות לגראס. מה זה אומר, למה זה קורה ואיך יוצאים מזה? כל הפרטים כאן
תוכן עניינים

סדנת גמילה מקנאביס

שתחזיר לך את השליטה בחיים

הסדנה הייחודית של קובי צ'אוסקי העניקה ליותר מ-300 משתתפים כלים מעשיים לחיים בשליטה על הסם

המון ישראלים צורכים קנאביס ונתונים שפרסמה הרשות הלאומית לביטחון קהילתי (הרשות הלאומית למלחמה בסמים לשעבר) מלמדים כי מדובר על כ-1.5 מיליון ישראלים שצורכים גראס.

בעוד שרבים חושבים שאין דבר כזה התמכרות לגראס, מחקרים שונים בארץ ובעולם מצביעים על מציאות שונה: כ-10% מצרכני הקנאביס יפתחו תלות ברמה כזו או אחרת בסם, עד כדי התמכרות לגראס.

מה המאפיינים של התמכרות לגראס?

ברוב המקרים, התמכרות לגראס אינה דומה להתמכרות לסמים קשים או לאלכוהול, אך בכל זאת לא כדאי להקל בה ראש או לזלזל בה.

צרכני קנאביס רבים החלו לעשן וויד בשביל הכיף, יחד עם חברים. השאלה הגדולה שכל צרכן סמים קלים צריך לשאול את עצמו היא אחת: האם אני מדליק ג'וינט כי זה כיף לי ואני רוצה, או שאני מדליק את הג'וינט הזה כי זה יותר חזק ממני? אני באמת רוצה לעשן את זה עכשיו, או שמשהו מושך אותי לעשות זאת בלי שיש לי שליטה על זה?

בחלק גדול מהמקרים, התמכרות לגראס היא סימפטום של משהו אחר, עמוק יותר. רבים מאיתנו פונים לקנאביס כאשר יש לנו קשיים שאנחנו לא רוצים להתמודד איתם. במקרים כאלה, הקנאביס עוזר לנו לברוח מהקשיים האלה, או לפחות לעמעם את התחושה הלא נעימה שהם מציפים בנו.

למעשה, יש אנשים שימצאו את המפלט שלהם באכילה רגשית, יש כאלה שיעשו זאת על ידי קניות אימפולסיביות – ויש מי שידליק עוד ג'וינט.

למה קשה לי להיגמל מקנאביס?

חלק גדול מאותם מכורים לקנאביס ינסו להפסיק לעשן בכוחות עצמם. על פניו זו אמורה להיות משימה די פשוטה, כי כפי שכבר ציינו קודם לכן, לא מדובר בהתמכרות דומה לסמים קשים או לאלכוהול.

יחד עם זאת, הם מגלים שלהפסיק עם הקנאביס זה לא פשוט. למעשה, מחקרים שונים מצביעים על כך שחצי מאותם אנשים שמנסים להפסיק עם ההרגל הזה ימצאו את עצמם מתמודדים עם תסמיני גמילה מקנאביס.

התסמינים האלה תוקפים כל אחד בצורה קצת שונה, אך במקרים רבים הם פשוט גורמים להם לחזור לסורם ולא מאפשרים להם לצאת מאותו לופ ולהתגבר על אותה התמכרות לגראס.

מהם תסמיני הגמילה מקנאביס?

ישנם כמה תסמינים של גמילה מגראס, וכאמור, כל אחד יתמודד איתם בצורה שונה. חלק מצרכני הקנאביס יוכלו להפסיק לעשן בקלות בלי להתמודד עם תסמינים כאלה, חלק יתמודדו עם תסמינים קלים בלבד וחלק יתמודדו עם תסמינים קשים.

לפני שנפרט את התסמינים השונים, חשוב להדגיש שכל התסמינים האלה צפויים לעבור. התקופה הקרובה יכולה להיות קשה, אך היא תסתיים.

כדי לעבור אותה בקלות, מומלץ להיעזר בסביבה תומכת. ניתן גם להיעזר בסדנת הגמילה מקנאביס של קובי צ'אוסקי, שתעניק לך כלים להתמודדות עם התסמינים האלה וסביבה תומכת שתסייע לך לשנות את ההרגלים האלה ולהתגבר על אותה התמכרות לגראס.

הנה רשימת התסמינים עמם מתמודדים נגמלים רבים:

  • שינויים במצב הרוח, עצבנות, דכאונות וחרדות
  • קשיי שינה, חלומות מוחשיים, סיוטים
  • כאבי ראש, כאבים שונים בגוף, רעידות
  • חוסר תיאבון

כפי שכבר ציינו, לא כל הנגמלים יתמודדו עם התסמינים האלה. חשוב להדגיש שישנם עוד תסמינים כגון הזיות והזעות, שמתרחשים בדרך כלל במקרים קיצוניים יותר.

סדנת גמילה מקנאביס לטיפול בהתמכרות לגראס

ישנם צרכני קנאביס רבים שרוצים להפסיק עם הגראס או לפחת לצמצם את הכמויות ואת המינונים – אך לא מצליחים לעשות זאת בעצמם.

אם המצב הזה מוכר לך, וגם לך יש היסטוריה של ניסיונות כושלים להפסיק עם ההרגל הזה, ייתכן שמה שיעזור לך לשבור את מעגל ה"קסם" של התמכרות לגראס היא סדנה ייחודית לגמילה מקנאביס.

הסדנה מועברת על ידי קובי צ'אוסקי, פסיכותרפיסט שמתמחה בגמילה מקנאביס. יותר מ-300 בני אדם כבר השתתפו בה.

במהלך הסדנה, המשתתפים לומדים להכיר לעומק את ההשפעות של קנאביס ואת המשמעות של הסם הזה עבורם. מעבר לזה, במהלך הסדנה הם לומדים לחקור לעומק את עצמם ואת הקשיים עמם הם מתמודדים ומהם הם מנסים לברוח – ומקבלים כלים מעשיים לבניית חוסן נפשי להתמודדות עם החיים.

הדינמיקה הקבוצתית של משתתפי הסדנה יוצרת מרחב תומך ומעודד להפסקת השימוש בקנאביס. עבור רבים מהם, הסביבה התומכת הזאת היא בדיוק מה שהיה חסר להם כדי לשבור את מעגל ההתמכרות לגראס.

לפרטים נוספים על הסדנה, יש ללחוץ על הכפתור פה למטה ולהשאיר פרטים.

סדנת גמילה מקנאביס

שתחזיר לך את השליטה בחיים

הסדנה הייחודית של קובי צ'אוסקי העניקה ליותר מ-300 משתתפים כלים מעשיים לחיים בשליטה על הסם

על המחבר

קובי צ'אוסקי

קובי צ'אוסקי

פסיכותרפיסט ומטפל NLP שמתמחה בגמילה מקנאביס

מאמרים נוספים

כדאי לדעת

סדנת גמילה מקנאביס

שתחזיר לך את השליטה בחיים

הסדנה הייחודית של קובי צ'אוסקי העניקה ליותר מ-300 משתתפים כלים מעשיים לחיים בשליטה על הסם

מאמרים שיעניינו אותך

גמילה מקנאביס בחינם

גמילה מקנאביס בחינם: האם יש דבר כזה?

אם חיפשת גמילה מקנאביס בחינם, כנראה שגילית שרוב המקומות מציעים טיפולים יקרים מאוד. סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי מעניקה הזדמנות להיגמל – בלי להוציא הון עתק