הפסקת עישון קנאביס: כך תעשו את זה נכון

הפסקת עישון קנאביס זו החלטה שעשויה להיות לא פשוטה בכלל. כאן תמצאו מדוע זה עשוי להיות קשה, וכמה טיפים שיעזרו לך לעמוד בה
תוכן עניינים

סדנת גמילה מקנאביס

שתחזיר לך את השליטה בחיים

הסדנה הייחודית של קובי צ'אוסקי העניקה ליותר מ-300 משתתפים כלים מעשיים לחיים בשליטה על הסם

הפסקת עישון קנאביס זו החלטה שמגיעים אליה לא מעט צרכני קנאביס. בדרך כלל, הם מחליטים לעשות זאת אחרי תקופה של צריכת קנאביס בתדירות גבוהה.

במקרים רבים, אותם צרכני קנאביס מרגישים שהם הגזימו עם הכמויות, והגוף שלהם מאותת להם שהגיע הזמן להפסיק – יש כאלה שבוחרים להפסיק לחלוטין, יש כאלה שיעדיפו לעשות הפסקה ויש לא מעטים שפשוט ינסו לצמצם כמויות.

יחד עם זאת, רבים מהם מגלים כי התהליך של הפסקת עישון קנאביס אינו קל ופשוט כמו שהם חשבו. פתאום הגוף והמוח מאותתים שהם לא מתכוונים לוותר בקלות על ההרגל הזה.

אם זה קורה גם לך, כדאי לדעת שלא מדובר במשהו חריג. להיפך – מחקרים מדעיים רבים כבר מכירים בתופעה הזאת. אותם מחקרים יודעים לציין כי קצת יותר מ-10% מצרכני הקנאביס ברחבי העולם מפתחים תלות כזו או אחרת, ויש מקרים שבהם מדובר על התמכרות של ממש.

בנוסף, מחקרים נוספים גילו כי חצי מאותם מכורים יאלצו להתמודד עם תסמינים שונים כאשר הם נמצאים בתהליך של הפסקת עישון קנאביס.

הסיבות להחלטה על הפסקת עישון קנאביס

ישנן לא מעט סיבות שמביאות צרכני קנאביס להחליט החלטה מודעת ולפתוח בתהליך של הפסקת עישון קנאביס.

חלק עושים זאת בגלל עניינים כספיים. נכון, אמנם בשנים האחרונות השוק הישראלי רואה ירידה במחירי הקנאביס, אך בכל זאת מדובר בהוצאה לא מבוטלת עבור רבים.

צרכני קנאביס רבים ברחבי הארץ מוצאים את עצמם מבזבזים אלפי שקלים בכל חודש על ההרגל הזה.

יחד עם זאת, ישנם לא מעט צרכני קנאביס שמחליטים על הפסקת עישון קנאביס בגלל סיבות אחרות. אחת הסיבות הנפוצות היא ההשפעה של קנאביס על החיים.

פעמים רבות, צרכני קנאביס מגלים שהם כבר לא חדים כפי שהם היו בעבר. המחשבות קצת איטיות יותר, המוטיבציה לעשות דברים ולהגשים את החיים נמצאת בירידה ורבים מהם מרגישים כאילו הם אמנם חיים ומתעוררים כל בוקר – אבל יש משהו שמונע מהם לחיות באופן מלא.

מה גורם להתמכרות לקנאביס?

אם יש לך הרגשה שהגיע הזמן להפחית את הכמויות או להפסיק לחלוטין – הגעת למקום הנכון. אם ניסית ללא הצלחה, וגילית שזה יותר קשה ממה שהיה נראה לך בעבר – אדרבא!

הפסקת עישון קנאביס יכולה להיות החלטה לא פשוטה, בגלל התפקיד שהקנאביס תופס בחיים שלנו. עבור צרכנים רבים, המריחואנה משמשת כאמצעי בריחה מהתמודדויות קשות ולא נעימות.

הרבה פעמים, כאשר אנחנו מתמודדים עם תחושה או הרגשה שלא נעימה לנו, אנחנו מנסים למצוא משהו שישכיח את התחושה הזאת מאיתנו.

יש אנשים שעושים זאת על ידי אכילה רגשית, אחרים שולפים את האשראי ועושים קניות – ויש מי שמדליק ג'וינט.

לכן, תהליך של הפסקת עישון קנאביס גורם לצרכנים רבים להיפגש עם ההתמודדויות האלה מחדש, והם מתקשים להתמודד איתן בלי שכטה.

טיפים לתהליך הפסקת עישון קנאביס מוצלח

כפי שכבר ציינו, הפסקת עישון קנאביס עלולה להיות תהליך לא פשוט עבור צרכני מריחואנה רבים. אספנו לכם כמה טיפים שיכולים לעזור מאוד בתהליך.

בנוסף, אנחנו מזמינים אותך לבדוק את סדנת הגמילה מקנאביס של קובי צ'אוסקי, שסייעה למאות מכורים לקנאביס לנצח את ההרגל הזה ולתפוס את השליטה על החיים שלהם.

כדי להקל על תהליך הגמילה, חשוב מאוד להיות מוקפים בסביבה תומכת ומעודדת. אם רוב החברים שלך מעשנים קנאביס – עדיף להתרחק מהם לתקופה מסוימת כדי להקל על התהליך של הפסקת עישון קנאביס.

בסדנת הגמילה, המשתתפים נהנים מסביבה מכילה, תומכת ומנצחת, שמסייעת לכל אחד ואחת לנצח את ההרגל הזה.

בנוסף, חשוב להבין מה התפקיד שהקנאביס ממלא בחיים שלך. ההבנה הזאת עלולה להיות תהליך מורכב בפני עצמו, מפני שהוא דורש מאיתנו לבחון את עצמנו ואת הדברים שאנחנו מתמודדים איתם.

במהלך הסדנה, קובי צ'אוסקי מסייע למשתתפים ולמשתתפות להסתכל עמוק אל תוך עצמם, בצורה מקצועית ורגישה.

אם החלטת שהגיע הזמן להפסיק עם הקנאביס, סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי יכולה לעזור לך לעשות את זה בליווי מקצועי עם סביבה תומכת. לחיצה אחת על הכפתור כאן למטה, ויהיה לך את כל הפרטים של הסדנה.

סדנת גמילה מקנאביס

שתחזיר לך את השליטה בחיים

הסדנה הייחודית של קובי צ'אוסקי העניקה ליותר מ-300 משתתפים כלים מעשיים לחיים בשליטה על הסם

על המחבר

קובי צ'אוסקי

קובי צ'אוסקי

פסיכותרפיסט ומטפל NLP שמתמחה בגמילה מקנאביס

מאמרים נוספים

כדאי לדעת

סדנת גמילה מקנאביס

שתחזיר לך את השליטה בחיים

הסדנה הייחודית של קובי צ'אוסקי העניקה ליותר מ-300 משתתפים כלים מעשיים לחיים בשליטה על הסם

מאמרים שיעניינו אותך

גמילה מקנאביס בחינם

גמילה מקנאביס בחינם: האם יש דבר כזה?

אם חיפשת גמילה מקנאביס בחינם, כנראה שגילית שרוב המקומות מציעים טיפולים יקרים מאוד. סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי מעניקה הזדמנות להיגמל – בלי להוציא הון עתק