גמילה מקנאביס
Search
Close this search box.

ההשפעה של שימוש בטבק בעישון קנאביס, ועל תחליפים אפשריים

הגמילה שלך יכולה להתחיל!

טיפול פרטני בשיטת ה-CBT המוכחת כיעילה בטיפול עם התמכרויות
עם אהרון סיסו – מטפל מומחה בהתמכרויות

השימוש בטבק בעת צריכת קנאביס נפוץ לא רק בימינו אנו, כי אם בתרבויות שונות לאורכן של מאות שנים. למרות השימוש הנפוץ בראייה היסטורית, הרי שאין הדבר מעניק לו לגיטימציה או מציג אותו באור חיובי.

המחקרים העדכניים מראים כי הסיכונים הבריאותיים הפוטנציאליים הקיימים בעישון קנאביס בשילוב טבק הוא משמעותי ומהותי. אמנם מדובר בדרך באמצעותה ניתן לדלל את המינון של הקנאביס, אך בו-זמנית האדם שואף לגופו רעלים רבים המשפיעים על בריאותו הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך.

סיכונים בריאותיים בעישון טבק

שריפת הטבק מייצרת כימיקלים מזיקים כגון ניקוטין, זפת ופחמן חד-חמצני אשר עלולים להשפיע באופן חמור על מערכת הנשימה, הלב וכלי הדם.

המחקרים הפעילים כיום נגד הרגלי העישון, אינם חדשים לאיש, ומתעדים היטב כיצד עישון טבק לאורך שנים ארוכות, הוא גורם בולט המוביל למחלות שונות כולל סרטן ריאות, מחלות לב ובעיות נשימה נוספות וחלקן כרוניות.

שימוש משולב והשלכות בריאותיות

כאשר מעשנים קנאביס בשילוב עם טבק, האדם המעשן נחשף לחומרים מזיקים הקיימים בשני הצמחים.

קנאביס מכיל תרכובות הנקראות קנבינואידים, ובראשם THC או בעברית: טטרהידרוקנבינול. תרכובות אלו מייצרות השפעות פסיכואקטיביות. אמנם הסיכון הבריאותי איננו משתווה לזה של הטבק, אך גם חומרים אלו אינם חפים מחששות בריאותיים, ובמיוחד הנוגעים לבריאות הנפש ולתפקוד הקוגניטיבי.

השימוש המשולב בין שני אלו, מעורר חששות בקרב חוקרים רבים באשר להשפעות הסינרגטיות, כאשר הטבק והקנאביס במשולב, מגבירים את הסיכון להתמכרות, ומגבירים את הסיכון להיתכנותן של בעיות נשימה, בעיות לב ומחלות בכלי הדם.

תחליפים אפשריים

במרוצת הזמן, החלו להתפתח דרכי צריכה חדשות, וזאת בראש ובראשונה למען חולים הזקוקים לקנאביס רפואי עבור שימוש יומיומי.

דרך בולטת היא באמצעות אידוי הקנאביס שעל המכשירים הקיימים תוכלו לקבל מידע נוסף כאן. ובמסגרתה ניתן לבטל את הצורך בשריפת טבק וקנאביס, להחליט במדויק על המינון הנדרש לשמן הקנאביס, ולאדות אותו דרך הגעה לטמפרטורה המשחררת את הקנבינואידים כאדים ללא ייצור עשן מזיק.

דרך נוספת היא אוראלית, כאשר את הקנאביס ניתן לצרוך דרך הפה ולמעשה לעקוף לחלוטין את ההסתמכות על מערכת הנשימה. חשוב מאוד לשים לב למינון הנכון ולהופעתן של השפעות מאוחרת בעת השימוש בקנאביס אכיל, וזאת לאור העובדה שלוקח לו זמן להתפרק במערכת העיכול.

לצד אלו, ישנם גם תרסיסי אף הנמצאים בשימוש תכוף בקרב מטופלים בקנאביס רפואי. תרסיסי האף אף הם מאפשרים לצרוך את הקנאביס הרפואי במינון הנכון, והימצאותם של כלי הדם הרבים באף מאפשרים לחומרים הפעילים להשפיע בתוך זמן קצר.

לסיכום

השימוש המשולב בין טבק לקנאביס הוא איננו חיבור 'טבעי', ומוטב יהיה להגביר את המודעות לסיכונים הבריאותיים הטמונים מהרגל שלילי זה.

תעשיית הקנאביס הרפואי מצאה פתרונות רבים וטובים המאפשרים למטופלים לצרוך את הקנאביס תוך מזעור מוחלט של סיכונים בריאותיים לא נחוצים.

שתפו עם מישהו שצריך לדעת
תוכן עניינים

הגמילה שלך יכולה להתחיל!

טיפול פרטני בשיטת ה-CBT המוכחת כיעילה בטיפול עם התמכרויות
עם אהרון סיסו – מטפל מומחה בהתמכרויות

מאמרים נוספים

כדאי לדעת

מידע על קנאביס

תופעות לוואי של קנאביס

כולם יכולים להיגמל מקנאביס

האמת על התמכרות לקנאביס

איך להיגמל מקנאביס

הגמילה שלך יכולה להתחיל!

טיפול פרטני בשיטת ה-CBT המוכחת כיעילה בטיפול עם התמכרויות
עם אהרון סיסו – מטפל מומחה בהתמכרויות