גמילה מקנאביס
Search
Close this search box.

האם וויד הוא סם ממכר?

אם שאלת את עצמך "האם וויד הוא סם ממכר?" - המאמר הזה ייתן לך את כל התשובות, כולל הסבר על סוג ההתמכרות של קנאביס

הגמילה שלך יכולה להתחיל!

טיפול פרטני בשיטת ה-CBT המוכחת כיעילה בטיפול עם התמכרויות
עם אהרון סיסו – מטפל מומחה בהתמכרויות

צמח הקנאביס זוכה לפופולריות רבה בישראל ובעולם, ויש לא מעט אנשים ששואלים את עצמם האם וויד הוא סם ממכר. כדי לענות על השאלה הזאת, צריך להבין שהתשובה לה היא קצת יותר מורכבת מאשר "כן" או "לא".

במאמר הזה נענה על השאלה המורכבת הזאת, כדי לתת לך את הידע המקסימלי שיעזור לך לקבל החלטות מושכלות בנוגע לשימוש בוויד (גראס, קנאביס או כל שם אחר).

מהו וויד?

וויד (באנלית: Weed) הוא כינוי לתפרחות של צמח הקנאביס. אנשים רבים עושים בו שימוש בדרכים שונות: בעישון, באידוי, בבישול וכו', בין אם לצרכים רפואיים של הפגת כאבים וכיוצא בזה, ובין אם לצרכי פנאי והנאה.

בסם הזה יש שני חומרים פעילים עיקריים – THC ו-CBD. החומר הפעיל THC גורם לפעילות פסיכואקטיבית במוח, בעוד שה-CBD בעיקר מרגיע.

האם וויד הוא סם ממכר?

הגיע הזמן שנענה על השאלה שבעקבותיה אנחנו כאן: האם וויד הוא סם ממכר? כדאי לדעת שנעשו מספר מחקרים בנושא, שגילו כי וויד הוא אכן סם ממכר. על פי הנתונים השונים, כ-1 מכל עשרה צרכני קנאביס צפוי לפתח תלות בסם ברמה כזו או אחרת.

חצי מאותם אנשים שפיתחו תלות בוויד, צפויים להיתקל בתסמיני גמילה מקנאביס, שנקרא סינדרום גמילה מקנאביס, כאשר הם ינסו להפסיק או לצמצם את השימוש בסם הזה.

כדאי לדעת שבעוד שיש סכנת התמכרות לוויד, הרי שהוא נחשב לסם הרבה פחות ממכר מאשר סמים אחרים, כגון הרואין, קוקאין וכו'. יחד עם זאת, אסור להתעלם מהעובדה הזאת שוויד הוא סם ממכר.

כיצד באה לידי ביטוי התמכרות לוויד?

מכורים לקנאביס מדווחים על קושי בשליטה על הסם. הם מוצאים את עצמם משתמשים בוויד למרות שהם מנסים להפסיק או לצמצם.

רבים מהם גם מדווחים על כך שהם נמנעים מפעילות חברתית ומעדיפים להישאר בבית ולעשן. אחרים מדווחים על חוסר מוטיבציה בעבודה, בזוגיות או באספקטים אחרים של החיים.

וויד כבריחה מהמציאות

במקרים רבים, ההתמכרות לוויד היא בעיקר התמכרות נפשית, ופחות התמכרות פיזית כמו שיש בסמים אחרים. פעמים רבות אנשים פונים לקנאביס כדי לברוח מהתמודדויות כאלה ואחרות בחיים.

ניתן להשוות את ההתמכרות הזאת להתמכרויות שונות, כגון התמכרות לסמרטפונים, התמכרות לאוכל ולמתוקים או התמכרות לפורנו, במובן הזה שמדובר בפעילויות שאנשים בורחים אליהם פעמים רבות כדי שלא להתמודד עם קשיים שיש להם, או כדי להסיח את דעתם מתסכולים.

כך לדוגמא, אדם שמרגיש חסר ביטחון בעבודה, עלול למצוא את עצמו פונה לקנאביס כדי שלא להתמודד עם הרגשות האלה. אדם שמתמודד עם אכזבה, עם דחייה או עם תחושות קשות אחרות, עלול לנסות להסיח את דעתו מהרגשות האלה באמצעות שימוש בוויד.

לכן, כאשר נראה להיגמל מוויד, לפעמים נצטרך להתבונן באותם רגשות ותחושות שאנחנו מנסים להימנע מהם, או מנסים להדחיק אותם עמוק עמוק שלא יצוצו.

תהליך גמילה מוויד

אהרון סיסו, מטפל מוסמך CBT עם התמחות בגמילה מקנאביס, מסייע למכורים לוויד להחזיר לעצמם את השליטה בסם – בין אם הם מעוניינים להפסיק לחלוטין, ובין אם הם פשוט מעדיפים לצמצם את השימוש.

על ידי שימוש בכלים פסיכותרפיים ממוקדים, תהליך הטיפול מעניק למטופל כלים עוצמתיים להתמודד עם הקשיים בחיים, כדי שלא יצטרך לברוח שוב ושוב אל הקנאביס, אלא יוכל להתמודד עם הקשיים האלה בעצמו.

מעבר לגמילה מקנאביס, הטיפול הממוקד הזה פותח פתח לחיים בשליטה רבה יותר על הרגשות ועל התחושות הקשות. ורבים מברכים על כך שהם זכו לקבל מחדש את השליטה בחיים שלהם.

סיכום

אני מאמין שהמאמר הזה ענה על השאלה שלך "האם וויד הוא סם ממכר?". אם גם לך יש רצון להחזיר לעצמך את השליטה בחיים ולשים את הוויד מאחוריך – אני מזמין אותך ליצור עמי קשר, כדי לראות איך בתהליך טיפולי ממוקד אנחנו יכולים לתת לך כלים עוצמתיים לשליטה בהרגל הזה.

האם וויד הוא סם ממכר
האם וויד הוא סם ממכר
שתפו עם מישהו שצריך לדעת
תוכן עניינים

הגמילה שלך יכולה להתחיל!

טיפול פרטני בשיטת ה-CBT המוכחת כיעילה בטיפול עם התמכרויות
עם אהרון סיסו – מטפל מומחה בהתמכרויות

מאמרים נוספים

כדאי לדעת

מידע על קנאביס

תופעות לוואי של קנאביס

כולם יכולים להיגמל מקנאביס

האמת על התמכרות לקנאביס

איך להיגמל מקנאביס

הגמילה שלך יכולה להתחיל!

טיפול פרטני בשיטת ה-CBT המוכחת כיעילה בטיפול עם התמכרויות
עם אהרון סיסו – מטפל מומחה בהתמכרויות