התמכרות למריחואנה: זו הסיבה שקשה לך להפסיק

המון צרכני קנאביס מתמודדים עם התמכרות למריחואנה. ריכזנו עבורך את כל מה שצריך לדעת על ההתמכרות הזאת, ואיך אפשר לצאת מהלופ המתסכל הזה
תוכן עניינים

הגיע הזמן לצאת מהלופ!

סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי עזרה ליותר מ-300 משתתפים להחזיר את השליטה לחיים שלהם.

עכשיו זה בידיים שלך

צרכני קנאביס רבים משוכנעים שמדובר בסם קל שלא עלול לגרום להתמכרות כזו או אחרת. האמת היא שלמרות הדעה הרווחת הזאת, יש לא מעט משתמשים שמדווחים על התמכרות למריחואנה ומתקשים להפסיק עם זה או אפילו לצמצם כמויות.

למעשה, הספרות הרפואית ומחקרים רבים מתייחסים לעניין הזה של התמכרות לקנאביס בכובד ראש. הבעיה היא שהמשתמש הממוצע אינו חשוף לאותם מחקרים וניזון משמועות לא מבוססות.

במאמר הזה אני הולך להסביר יותר על התמכרות למריחואנה, לתת קצת נתונים וגם להציע לך דרך שכבר סייעה למאות צרכני קנאביס להשתחרר מהתלות, לצאת מהלופ ולתפוס בחזרה את השליטה על החיים שלהם.

אבל לפני הכל, קצת על עצמי: שמי קובי צ'אוסקי, ואני פסיכותרפיסט שמתמחה בגמילה מקנאביס. הגעתי לתחום הזה לאחר שהתמודדתי בעצמי עם התמכרות למריחואנה, ולאחר שניצחתי את ההתמכרות הזאת, פיתחתי סדנה מיוחדת לגמילה מקנאביס שכבר סייעה למאות משתתפים להפסיק לחלוטין או לצמצם את השימוש בוויד.

בהמשך המאמר אני הולך לדבר על כך שלפעמים תהליך הגמילה חושף בפנינו רבדים עמוקים יותר בנפש שלנו, ויכול לגרום לנו להבין שאנחנו בכלל צריכים לפנות לכיוון טיפולי אחר כגון טיפול בחרדה, טיפול בדיכאון או אימוץ כלים ושיטות לחיזוק החוסן הנפשי מול אתגרי היום יום.

נתונים על התמכרות למריחואנה

אני מתחיל בסקירה של כמה נתונים חשובים על ההתמכרות הזאת, כדי להראות לך שיש עוד המון אנשים בדיוק באותו מצב כמוך. מניסיון שלי, הידיעה הזאת שיש עוד אנשים כמונו עוזרת להרגיע את החששות.

למעשה, מחקרים שונים שפורסמו בכתבי עת רפואיים גילו כי יותר מ-10% מצרכני הקנאביס מפתחים תלות כזו או אחרת בסם, וחלקם מגיעים למצב של התמכרות.

גמילה מקנאביס
התמכרות למריחואנה: זו הסיבה שקשה לך להפסיק 1

המחקרים האלה גילו גם כי כמחצית מהצרכנים שמנסים להיגמל מקנאביס יתמודדו עם תסמיני גמילה שונים שמקשים על כל התהליך, ולעתים רבות מחזירים אותם לצרוך מריחואנה.

סינדרום גמילה מקנאביס

תסמיני הגמילה ממריחואנה קיבלו את השם הכולל "סינדרום גמילה מקנאביס". מדובר בכמה תופעות לוואי, חלקן שכיחות וחלקן פחות נפוצות, עליהן דיווחו אנשים רבים שהתחילו תהליך של גמילה מהתמכרות למריחואנה.

הסינדרום הזה משפיע על כל אחד בצורה קצת אחרת. יש כאלה שיתמודדו עם תסמינים רבים, ויש כאלה שלא יתמודדו אפילו אם תסמין אחד במהלך הגמילה.

גמילה מקנאביס תסמינים
התמכרות למריחואנה: זו הסיבה שקשה לך להפסיק 2

סינדרום גמילה מקנאביס כולל תופעות לוואי שונות ובהן:

  • בעיות שינה
  • דיכאון וחרדות
  • שינויים במצב הרוח ועצבנות יתר
  • חלומות מוחשיים
  • תיאבון מוגבר או מופחת
  • כאבים שונים
  • רעידות והזיות במקרים קיצוניים

מדוע אנחנו מתמכרים למריחואנה?

ישנם כמה גורמים וסיבות להתמכר למריחואנה, למרות שבפועל לא מדובר בחומר ממכר בצורה פיזית כמו הרואין, למשל.

הניסיון האישי שלי, כמו גם מאות האנשים שעברו בסדנאות שלי, עזרו לי להבין שבדרך כלל התמכרות למריחואנה היא סימפטום של משהו אחר, ולא הבעיה העיקרית.

התמכרות למריחואנה
התמכרות למריחואנה: זו הסיבה שקשה לך להפסיק 3

למעשה, חלק גדול מאוד מצרכני הקנאביס שאיבדו שליטה על הסם מתמודדים עם דברים אחרים ונעזרים במריחואנה כדי להקל על ההתמודדות הזאת או לדחות אותה.

המשמעות היא שרבים מאיתנו מדליקים ג'וינט כשיש להם איזושהי התמודדות לא נעימה. לפעמים מדובר על תחושות לא נעימות של ריקנות, שעמום, בדידות ורגשות דומים, ולפעמים מדובר בקשיים אחרים כמו בעיות בעבודה, משברים בזוגיות ואתגרים אחרים שהחיים מציבים בפנינו.

במקרים כאלה, הקנאביס משמש אותנו לצורך בריחה מההתמודדות הקשה הזאת, ומעניק לנו הזדמנות לרכך ולעמעם את הקושי.

כאשר הקנאביס הוא כלי ולא מטרה, וכאשר התמכרות למריחואנה נובעת מקשיים בהתמודדות עם לחצים ותסכולים – כדאי להסיט את הזרקור למקור הבעיה.

סדנה לגמילה מקנאביס

ההבנה הזאת היא הבסיס לסדנה לגמילה מקנאביס שפיתחתי בשנים האחרונות. בסדנה הזאת עזרתי כבר ליותר מ-300 בני אדם להסתכל מעבר לעשן של המריחואנה ולגלות את הקשיים האמיתיים שהם מתמודדים איתם או נמנעים מהם.

בעזרת תהליך מובנה, שכולל היכרות עם טכניקות, כלים ושיטות מעולמות הפסיכותרפיה, מיינדפולנס ו-NLP, המשתתפים בסדנה בונים את החוסן הנפשי שלהם להתמודדות עם קשיים שהחיים מציבים בפנינו מצד אחד, ומצד שני הם מכירים לעומק את ההתמכרות למריחואנה, את התפקיד שהקנאביס ממלא בחיים שלהם ואת הדרכים שבהם הגוף, הנפש והמוח שלנו מהתלים בהם כדי למנוע מהם להפסיק את השימוש בסם.

אני מזמין אותך ללחוץ על הכפתור כאן למטה כדי לקבל פרטים נוספים על הסדנה לגמילה מקנאביס. זה הצעד הראשון בדרך שלך לצאת מהלופ של המריחואנה ולתפוס בחזרה את השליטה על החיים שלך!

הגיע הזמן לצאת מהלופ!

סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי עזרה ליותר מ-300 משתתפים להחזיר את השליטה לחיים שלהם.

עכשיו זה בידיים שלך

מאמרים נוספים

כדאי לדעת

הגיע הזמן לצאת מהלופ!

סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי עזרה ליותר מ-300 משתתפים להחזיר את השליטה לחיים שלהם.

עכשיו זה בידיים שלך

מאמרים שיעניינו אותך

איך להפסיק לעשן סמים

איך להפסיק לעשן סמים?

אם שאלת את עצמך איך להפסיק לעשן סמים – הגעת למקום הנכון. המאמר הזה יגלה לך מדוע קשה לך להפסיק עם ההרגל הזה, ואיך לעשות זאת בצורה נכונה