גמילה ממריחואנה: למה קשה לי להיגמל ממריחואנה?

לא כולם יודעים את זה, אבל יש דבר כזה התמכרות לקנאביס. אם לא הצלחת לעשות גמילה ממריחואנה לבד - המאמר הזה בדיוק בשבילך!
תוכן עניינים

הגיע הזמן לצאת מהלופ!

סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי עזרה ליותר מ-300 משתתפים להחזיר את השליטה לחיים שלהם.

עכשיו זה בידיים שלך

המון אנשים מגלים בשלב כזה או אחר שהם פתחו תלות בקנאביס, או במילים אחרות – הם מתמודדים עם התמכרות למריחואנה.

אם גם לך נפל האסימון שנתקעת בלופ של עישונים ולא הצלחת למרות שניסית גמילה ממריחואנה – הגעת למקום הנכון.

במאמר הזה אסביר לך את כל מה שצריך לדעת על התמכרות לסמים קלים, למה יש אנשים שמתמכרים ויש כאלה שלא, ואיך אפשר לצאת מזה ולתפוס חזרה את השליטה על החיים שלך.

אבל לפני הכל, כמה מילים עלי: שמי קובי צ'אוסקי, ואני פסיכותרפיסט שמתמחה בגמילה מקנאביס. סייעתי למאות ישראלים, גברים ונשים, לצאת מהלופ של הקנאביס ולהחזיר לעצמם את השליטה בחיים באמצעות כלים מעולם הפסיכותרפיה, ה-NLP, המיינדפולנס ועוד.

נא להכיר: התמכרות למריחואנה

בשנים האחרונות, קנאביס זוכה ליחסי ציבור מעולים. הסגולות הרפואיות של הצמח הזה הולכות ומתגלות לאט לאט, ומדינות רבות מתירות את השימוש במריחואנה לצרכים רפואיים.

במקביל, עוד ועוד מדינות מבינות שמדובר בסם שהנזק שלו יחסית אינו גבוה כמו סמים אחרים, ומתירות את השימוש בקנאביס גם למטרות פנאי.

תופעת הלגליזציה גורמת לרבים לחשוב שמדובר בסם ללא תופעות לוואי וללא סכנות. צרכני קנאביס רבים בכל העולם משוכנעים שמדובר בסם שאינו גורם להתמכרות.

למרות הדעה הרווחת הזאת, חשוב להכיר במציאות: יש דבר כזה התמכרות למריחואנה, ויש מי שצריך לעבור תהליך של גמילה ממריחואנה כדי להחזיר לעצמו את השליטה לחיים ולצאת מהלופ המתסכל הזה.

נכון, בדרך כלל לא מדובר על התמכרות קשה כמו התמכרות לסמים קשים או לאלכוהול, אך עדיין – התמכרות זו התמכרות וכדאי לטפל בה.

התמכרות לקנאביס במספרים

ככל שקנאביס זוכה ללגיטימיות רבה יותר ברחבי העולם – וגם כאן בישראל – יש יותר ויותר מחקרים רפואיים ואחרים שנעשים בו.

כך לדוגמא, מחקרים רבים כבר זיהו את האפשרות של התמכרות למריחואנה. על פי הנתונים השונים שעלו במחקרים האלה, קרוב ל-10% מצרכני הקנאביס מפתחים תלות כלשהי בסם או התמכרות במילים אחרות.

מחקרים שונים גילו עוד כי כ-50% מצרכני הקנאביס שפיתחו תלות כזו או אחרת בסם, עלולים לחוות תסמיני גמילה מקנאביס כאשר הם מפסיקים את השימוש.

גמילה מקנאביס
גמילה ממריחואנה: למה קשה לי להיגמל ממריחואנה? 1

תסמיני הגמילה האלה, שמוכרים בספרות הרפואית בשם "סינדרום גמילה מקנאביס", כוללים כמה תופעות לוואי של הפסקת עישון מריחואנה.

התסמינים האלה כוללים:

  • חרדות, דכאונות ועצבנות
  • בעיות שינה
  • הזעות ורעידות
  • הזיות (במקרים קיצוניים)
  • כאבי ראש
  • רצון וצורך עז לעשן

תסמיני הגמילה מקנאביס עשויים להופיע ברמה כזו אחרת אצל אנשים שונים, ולא כל המקרים דומים.

למה קשה לי עם גמילה ממריחואנה?

כמו שכבר ציינתי מקודם, אנשים שונים יגיבו בצורה שונה למריחואנה. חלקם עלולים לפתח תלות ברמה כזו או אחרת, וחלקם יכולים להפסיק בקלות.

הניסיון שלי כפסיכותרפיסט שכבר סייע למאות בני אדם להיגמל מקנאביס לימד שבמקרים רבים, המריחואנה היא רק הסימפטום.

למעשה, פעמים רבות אנחנו פונים לסמים קלים כדי שלא להתמודד עם קשיים שיש לנו בחיים. לפעמים מדובר בבעיות מוחשיות כגון בעיות כלכליות, משברים בעבודה או קשיים בזוגיות, ולפעמים מדובר בהתמודדויות ערטילאיות יותר, כגון תחושות של תסכול, שעמום, ריקנות, בעיות של ערך עצמי וכו'.

מכורים רבים לקנאביס פשוט מדליקים עוד ג'וינט בשביל לא להתמודד עם אותם קשיים ואותם רגשות לא נעימים. הקנאביס משמש אותנו כאמצעי לבריחה מהקושי.

יש כאלה שכדי לברוח מקשיים הם יעשו קניות אימפולסיביות, יש כאלה שיאכלו שטויות ויש כאלה שידליקו ג'וינט.

סדנת גמילה ממריחואנה

התובנה הזאת שהקנאביס הוא הסימפטום ולא הבעיה, ההבנה שרבים מאיתנו צורכים מריחואנה כדי שלא להתמודד עם הקשיים שהחיים מביאים לנו, היא הבסיס לשיטה הייחודית שפיתחתי לגמילה ממריחואנה.

פיתחתי סדנא לגמילה מקנאביס ב-4 שבועות, שמתייחסת לרבדים עמוקים יותר בנפש שלנו, ומעניקה כלים להתמודד עם אותם קשיים שהחיים מערימים עלינו.

הסדנה נערכת בזום, והיא כוללת מפגשים לייב, שיעורים מוקלטים ותרגילים לבית. מעל 300 בני אדם כבר עברו את הסדנא הזאת וקיבלו כלים שעזרו להם להפסיק או להפחית עם הקנאביס – ויותר מזה: להתמודד עם הקשיים שהחיים מציבים בפניהם בצורה טובה יותר.

אני מזמין אותך ללחוץ על הכפתור כאן למטה ולגלות פרטים נוספים על הסדנה שיכולה לעזור גם לך עם גמילה ממריחואנה, ולהחזיר לך את השליטה בחיים.

הגיע הזמן לצאת מהלופ!

סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי עזרה ליותר מ-300 משתתפים להחזיר את השליטה לחיים שלהם.

עכשיו זה בידיים שלך

מאמרים נוספים

כדאי לדעת

הגיע הזמן לצאת מהלופ!

סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי עזרה ליותר מ-300 משתתפים להחזיר את השליטה לחיים שלהם.

עכשיו זה בידיים שלך

מאמרים שיעניינו אותך

איך להפסיק לעשן סמים

איך להפסיק לעשן סמים?

אם שאלת את עצמך איך להפסיק לעשן סמים – הגעת למקום הנכון. המאמר הזה יגלה לך מדוע קשה לך להפסיק עם ההרגל הזה, ואיך לעשות זאת בצורה נכונה