איך להפסיק עם הגראס?

אם שאלת את עצמך איך להפסיק עם הגראס, אם ניסית להפסיק ולא הצלחת - הגעת למקום הנכון
תוכן עניינים

הגמילה שלך מתחילה עכשיו!

טיפול פרטני בשיטת ה-CBT המוכחת כיעילה בטיפול עם התמכרויות

יש לא מעט צרכני קנאביס שהבינו שהם עברו את גבול הטעם הטוב, והם החליטו לתפוס שליטה על החיים שלהם, להפסיק או לצמצם את הצריכה.

רבים מהם גילו שמדובר במשימה לא פשוטה, וחלק לא מבוטל מהם לא הצליח לעשות זאת בכוחות עצמו. אם שאלת את עצמך איך להפסיק עם הגראס – הגעת למקום הנכון.

אך לפני שנענה על השאלה הזאת, חשוב להבין מדוע יש כאלה שלא מצליחים להיגמל מקנאביס בכוחות עצמם.

התמכרות לקנאביס

המון צרכני קנאביס חושבים שמדובר בסם קל שלא ממכר, אבל האמת היא שזה לא מדויק. נכון, ברוב המקרים לא מדובר על התמכרות קשה כמו התמכרות לסמים קשים או לאלכוהול, אך בכל זאת מדובר על התמכרות.

עבור צרכני קנאביס רבים, השימוש בסם נעשה במטרה לעמעם רגשות או תחושות קשות: שעמום, דכאון, חוסר משמעות וריקנות הם רק חלק מהתחושות שגורמים לנו לפנות למריחואנה.

גמילה מקנאביס
איך להפסיק עם הגראס? 1

כאשר מריחואנה משמשת אותנו כדי לברוח מהתמודדות כזו או אחרת, אנחנו נדליק שכטה בכל פעם שהרגשות האלה יצופו.

לפעמים מדובר בלופ שרק הולך ומתעצם, ואנחנו עלולים למצוא את עצמנו מעשנים יותר ולאט לאט מאבדים את הפוקוס בחיי היומיום.

למה קשה לי להיגמל מגראס?

אחרי שהתייחסנו לכך שקנאביס עלול לגרום להתמכרות, הגיע הזמן שנדבר קצת על הסיבות שגורמות לכך שלפעמים קשה מאוד להפסיק עם ההרגל הזה, ולאחר מכן נענה על השאלה איך להפסיק עם הגראס.

הספרות הרפואית מתייחסת להתמכרות לקנאביס, וגם לקשיים שפוקדים משתמשים רבים שמנסים להפסיק עם הגראס.

על פי מחקרים שונים, קרוב ל-1 מכל עשרה צרכני קנאביס עלול לפתח תלות או התמכרות לסם. 50% ממי שינסה להיגמל מקנאביס יתקל בתסמיני גמילה שונים, שקיבלו את השם "סינדרום גמילה מקנאביס".

מהם תסמיני הגמילה הנפוצים?

כאמור, לגמילה מקנאביס יש כמה וכמה תופעות לוואי. חשוב לדעת שלא כל מי שמנסה להפסיק עם הגראס יתקל בתופעות הלוואי האלה, וגם אם כן – יכול להיות שהוא ייתקל רק בחלקן.

גמילה מקנאביס תסמינים
איך להפסיק עם הגראס? 2

תופעות הלוואי שמוכרות כסינדרום גמילה מקנאביס הן:

 • חרדות
 • דיכאון
 • אי שקט
 • עצבנות
 • הזעה
 • רעידות
 • צמרמורות
 • הזיות (במקרים קיצוניים)

איך להפסיק עם הגראס?

אחרי שהתייחסנו להתמכרות ולתסמיני הגמילה, הגיע הזמן להתייחס לנושא המאמר – איך להפסיק עם הגראס. יש לכך כל מיני שיטות, וכאן ריכזנו לכם כמה טיפים שיכולים לעזור להפסיק עם הגראס:

 • סביבה תומכת: אם אתם נמצאים בסביבה של מעשני גראס – כדאי להתרחק מהם לתקופה. מומלץ גם לספר לחברים ולמשפחה על ניסיון הגמילה כדי שיתמכו בתהליך.
 • שינוי הרגלים: הרבה פעמים אנחנו צורכים קנאביס בהזדמנויות דומות – כשאנחנו משתעממים בבית, שסיימנו יום עבודה וכו'. שינוי הרגלים יכול לסייע לעבור את הרגעים האלה בלי להדליק ג'וינט.
 • הבנה של מקור ההתמכרות: כפי שכבר ציינו מקודם, פעמים רבות אנחנו פונים לגראס כדי שלא להתמודד עם רגשות קשים. נסו להבין מהם אותם רגשות ומדוע כל-כך קשה לכם להתמודד איתם.

הגמילה שלך מתחילה עכשיו!

טיפול פרטני בשיטת ה-CBT המוכחת כיעילה בטיפול עם התמכרויות

מאמרים נוספים

כדאי לדעת

הגמילה שלך מתחילה עכשיו!

טיפול פרטני בשיטת ה-CBT המוכחת כיעילה בטיפול עם התמכרויות

מאמרים שיעניינו אותך

הרצאות בנושא מודעות לצריכת קנאביס

לאורך שנים ארוכות, צריכת קנאביס נתפשה בקרב רבים כצריכת סמים לכל דבר ועניין המביאים עמם היבטים שליליים ותו לא. בשנים האחרונות, השתנתה תפישה זו לבלי