איך להפסיק לעשן קנאביס?

תוכן עניינים

הגיע הזמן לצאת מהלופ!

סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי עזרה ליותר מ-300 משתתפים להחזיר את השליטה לחיים שלהם.

עכשיו זה בידיים שלך

המון אנשים שמעשנים קנאביס התחילו את זה בשביל הכיף וההנאה, אבל רבים מהם מוצאים את עצמם בשלב כזה או אחר בתוך לופ שהם לא מצליחים לצאת ממנו.

אם שאלת את עצמך איך להפסיק לעשן קנאביס, המאמר הזה יעזור לך לעשות את הצעדים הנכונים כדי להחזיר לעצמך את השליטה על המריחואנה, ואת השליטה על החיים.

לפני הכל, לפני שנכיר לעומק את התופעה שנקראת התמכרות לקנאביס (כן, יש דבר כזה) ולפני שנבין למה יש אנשים שקשה להם להפסיק לעשן קנאביס, יש משהו אחד שחשוב לדעת:

אין לך במה להתבייש או לשפוט את עצמך. יש המון צרכני קנאביס בישראל ובעולם שנמצאים בדיוק במקום שלך וגם הם שואלים את עצמם איך להפסיק לעשן קנאביס, אחרי שהם הבינו שהם לא מצליחים להפסיק עם ההרגל הזה.

האם קנאביס ממכר?

ישנה טענה רווחת שקנאביס הוא סם שלא גורם להתמכרות. האמת היא שהטענה הזאת פשוט לא נכונה. אמנם לא מדובר בהתמכרות כמו של הרואין או אלכוהול, אבל אין ספק מדובר בהתמכרות.

למעשה, הרבה מאיתנו מדליקים ג'וינט כשעולים בנו רגשות שלא נעים לנו להתמודד איתם, תחושות קשות שאנחנו מעדיפים להעלים או כל מיני התמודדויות שהחיים מציבים בפנינו – וגורמים לנו לקושי פנימי.

תחושת ריקנות, חוסר משמעות, שעמום, לב שבור, אובדן הם רק חלק מהרגשות והתחושות שגורמות לצרכני קנאביס רבים לפנות לסם.

ההשפעה של קנאביס על המוח עוזרת לנו לעמעם את התחושות הקשות האלה ומרחיקה מאיתנו את ההתמודדות עם כל הדברים האלה שעושים לנו רע.

נשמע מוכר?

המצב הזה יוצר מעגל קסמים שקשה לשבור אותו. למעשה, מחקרים שונים גילו כי 1 מכל 10 צרכני קנאביס מפתחים תלות בסם ברמה כזו או אחרת.

כאשר הם ינסו להפסיק, חצי מהם יחוו תסמיני גמילה פיזיים ונפשיים. כדי לנצח את התסמינים האלה, צריך כוח רצון וסביבה תומכת.

מהם תסמיני גמילה מקנאביס?

הרבה צרכני קנאביס ניסו להפסיק עם ההרגל הזה, וגילו שזה הרבה יותר קשה ממה שהם חושבים. פתאום הם צריכים להתמודד גם עם הגוף שלהם שרוצה שוב את הסם, גם עם המוח שלהם שכבר התרגל – והם צריכים להתמודד עם אותם רגשות ותחושות שהם ניסו להדחיק כל הזמן הזה.

זה יכול להיות מאוד מורכב, ולגרום להרבה אנשים לחזור לעשן "רק עוד פעם אחת", "רק עכשיו כדי שאשן טוב" או כל דבר כזה. בפועל – הם פשוט לא מצליחים להפסיק.

אחרי ניסיון כושל אחד או כמה ניסיונות כאלה, הם עלולים לחשוב שאין איך להפסיק לעשן קנאביס. זה עלול לגרור תחושות של כישלון, ערך עצמי נמוך ואכזבה עצמית.

אבל מה בעצם אותם תסמינים שמקשים עלינו את הגמילה מקנאביס? לא מעט אנשים שמנסים להיגמל מקנאביס, דיווחו על התופעות הבאות:

  • דיכאון, חרדות ורמת עצבנות גבוהה
  • רעידות, צמרמורות והזעה
  • כאבי ראש וחוסר שקט כללי
  • במקרים קיצוניים ישנם דיווחים גם על הזיות

הלחצנו אותך? עכשיו הגיע הזמן שנרגיע אותך: אפשר להיגמל, יש איך להפסיק לעשן קנאביס וגם לך יש את הכוח לעשות את זה!

איך להפסיק לעשן קנאביס?

כפי שציינו מקודם, המון פעמים הקנאביס משמש אותנו לבריחה מהתמודדויות לא נעימות. כדי להפסיק עם ההרגל הזה, צריך לחפור קצת עמוק יותר ולהבין את הרגשות והתחושות שגורמות לנו להרגיש רע.

קובי צ'אוסקי, פסיכותרפיסט שמתמחה בגמילה מקנאביס, פיתח סדנה לגמילה ב-4 שבועות בלבד. המשתתפים בסדנא מקבלים כלים עוצמתיים לחיים, שעוזרים להם להתמודד עם רגעים קשים – במקום לברוח אל הקנאביס.

מאות אנשים כבר עברו את הסדנה הזאת, וקיבלו כלים שהחזירו להם את השליטה בחיים. במקום לברוח – הם מתמודדים.

חלקם הפסיקו לחלוטין, חלקם לא הפסיקו, אבל חזרו לעשן כשהם רוצים ולא כשהם "צריכים". למעשה, הם החזירו לעצמם את השליטה על הסם, וגילו איך להפסיק לעשן קנאביס.

לקבלת פרטים נוספים על הסדנא, אנחנו מזמינים אותך ללחוץ על הכפתור כאן למטה ולהשאיר פרטים כדי שניצור איתך קשר.

אמנם אנחנו עדיין לא מכירים, אבל אנחנו יודעים (!) שיש לך את הכוח להחזיר לעצמך את השליטה לידיים, ולהפסיק את ההתמכרות שלך לקנאביס. כל מה שנדרש ממך זה לעשות את הצעד הראשון ולהשאיר פרטים.

הגיע הזמן לצאת מהלופ!

סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי עזרה ליותר מ-300 משתתפים להחזיר את השליטה לחיים שלהם.

עכשיו זה בידיים שלך

מאמרים נוספים

כדאי לדעת

הגיע הזמן לצאת מהלופ!

סדנת הגמילה של קובי צ'אוסקי עזרה ליותר מ-300 משתתפים להחזיר את השליטה לחיים שלהם.

עכשיו זה בידיים שלך

מאמרים שיעניינו אותך

איך להפסיק לעשן סמים

איך להפסיק לעשן סמים?

אם שאלת את עצמך איך להפסיק לעשן סמים – הגעת למקום הנכון. המאמר הזה יגלה לך מדוע קשה לך להפסיק עם ההרגל הזה, ואיך לעשות זאת בצורה נכונה